فیلم منتخب
دانلود فیلم مطرب دانلود فیلم رحمان 1400 دانلود فیلم زهرمار دانلود فیلم سامورایی در برلین
7
  • 02 ژانویه 20
  • فیلم و سریال ایرانی
دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون با کیفیت عالی 1080p BluRay

دانلود فیلم سینمایی ماجرای نیمروز 2 ردخون با لینک مستقیم

دانلود رایگان فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون کامل با نقد

دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون با کیفیت عالی + نقد

کارگردان : محمدحسین مهدویان | نویسنده : حسین تراب‌نژاد | ژانر : درام، جنگی | انتشار : 1398

زمان : 125 دقیقه | نوع : سینمایی | مخاطب : PG-13 | کیفیت : BluRay

فرمت : MP4 | منتشر کننده : Film2irani | تهیه‌کننده : سیدمحمود رضوی

دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون

دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون رایگان کامل و دانلود رایگان فیلم سینمایی ماجرای نیمروز 2 با کیفیت عالی

داستان : فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون Majaray Nimrooz 2 درباره عملیاتی علیه سازمان مجاهدین خلق است که در نهایت به کشته شدن یکی از اعضای ارشد بلند پایه این گروه تروریستی منجر شد. این قسمت درمورد عملیات مرصاد (فروغ جاویدان) که منافقین قصد داشتند، جنگ را به تهران بکشانند. فیلم تو ایرانی شمارا به دانلود فیلم سینمایی ماجرای نیمروز 2 ردخون کامل با کیفیت عالی و اینترنت نیم‌بهاء رایگان دعوت می‌کند.

بازیگران : جواد عزتی، بهنوش طباطبایی، هادی حجازی‌فر، محسن کیایی، هستی مهدوی، حسین مهری، مهدی زمین پرداز، محمد عسگری، احمد قزوینی، امیرحسین هاشمی.

دانلود رایگان فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون

دانلود فیلم ماجرای نیمروز2 با لینک مستقیم

دانلود بزودی در هفته اول بهمن ماه

رمز نسخه پیش‌فروش

بزودی در هفته اول بهمن

دانلود رایگان فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون کامل

جزئیات بیشتر

درباره فیلم ماجرای نیمروز2 :
فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون «Majaray Nimrooz 2 Radde Khoon» فیلمی به کارگردانی محمدحسین مهدویان، نویسندگی مشترک حسین تراب‌نژاد و ابراهیم امینی و تهیه‌کنندگی سید محمود رضوی محصول سال 1398 ایران است. ژانر این سینمایی درام با داستانی دلهره‌آور و جنگی هست که از مهرماه 98 در سینماها اکران گردید. این فیلم ایرانی در سی و هفتمین دوره جشنواره فجر با نامزدی در 12 رشته، موفق به دریافت 3 سیمرغ بلورین گردید. میزان فروش «ماجرای نیمروز 2 ردخون» در گیشه، بالغ‌بر هفت میلیارد تومان بوده، که درمقایسه با قسمت اولش، بیننده کمتری داشته است. مهدویان پیشتر هم فیلمهای لاتاری و ماجرای نیمروز1، ایستاده درغبار و اخیراً هم درخت گردو را ساخته بود. روایت کلی این فیلم سینمایی ماجرای نیمروز 2 پیرامون اتفاقات بعد از پایان جنگ ایران و عراق در سال 67 و عملیات مرصاد است. نیروهای امنیتی ایران متوجه حضور نفوذی‌های سازمان مجاهدین خلق در جبهه می‌شوند. باارسال دو مأمور امنیتی به بغداد می‌خواهند قبل از شروع عملیات فروغ جاویدان، عباس زریباف فرمانده این عملیات را ترور کنند. اما داستان طور دیگری رقم می‌خورد. دانلود فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون با کیفیت عالی و لینک مستقیم کامل همچنین اینترنت نیم‌بهاء رایگان در وبسایت فیلم تو ایرانی قرار گرفت.

دانلود سینمایی ماجرای نیمروز 2 رد خون با کیفیت عالی

دانلود رایگان فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون با لینک مستقیم کامل و فیلم سینمایی ماجرای نیمروز2.

نقد فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون

قسمت اول « ماجرای نیمروز » برای محمدحسین مهدویان یک موفقیت بزرگ بود. کارگردانی که توانست سبک کار خود و تاکید بر استفاده از لنزهای واید و در نهایت فرم روایت خود به سبک آثار مستند را به عنوان سبک فیلمسازی‌اش به مخاطب عرضه نماید. « ماجرای نیمروز » درباره عملیاتی علیه سازمان مجاهدین خلق بود، که درنهایت به کشته شدن یکی از اعضای ارشد بلند پایه این گروه تروریستی منجر میشد. درقسمت دوم این فیلم که « رد خون » نام دارد، مهدویان بار دیگر گروه اطلاعاتی فیلم را به سراغ سازمان مجاهدین خلق میفرستد. تااینبار روایتگر عملیات مرصاد باشند که از جمله مهمترین عملیات‌های نظامی ایران در روزهای آخر جنگ به شمار میرود. با مطلب نقد فیلم ماجرای نیمروز 2 ردخون با فیلم تو ایرانی همراه باشید.

محمدحسین مهدویان

اینبار «محمدحیسن مهدویان» در « ماجرای نیمروز 2 : رد خون » سعی کرده روایتگر این واقعه در تاریخ جنگ باشد. البته برخلاف قسمت قبل، تصمیم گرفته تا دوربین را به درون تشکیلات سازمان مجاهدین هم ببرد. بخشی از تفکرات آنها را به تصویر بکشد اما فیلمنامه جدید مهدویان با ایرادات ریز و درشتی در روایت همراه است. نخستین ایراد بزرگ، خرده روایت‌های فراوانی است که در طول قصه شکل میگیرد. اما بخوبی پرورش نمی‌یابند و یا به خنثی‌ترین شکل ممکن به سرانجام میرسند.

شخصیت‌های فیلم

در «رد خون» برخی از شخصیت‌های قسمت قبل به شهادت رسیده‌اند تا شخصیت های جدید معرفی شوند. اما نفرات جدید برخلاف شخصیت‌های قبلی، فاقد پرداخت لازم هستند و نمیتوانند سمپاتی با تماشاگر داشته باشند. شخصیت افشین ( با بازی محسن کیایی )، یکی از شخصیت‌های جدید اضافه شده به داستان است که تکلیف تماشاگر هرگز با او مشخص نمیشود. وی عضو اطلاعاتی ایران محسوب میشود که همسرش به عضویت سازمان مجاهدین درآمده است. اما افشین که این مسئله را از اطلاعات مخفی کرده، در طول قصه بارها از جمع کردن ماجرا سخن میگوید. تا پایان فیلم هدف او مشخص نمیشود و حتی کوچکترین تصمیمی که بتوان وی را مصمم به حل و فصل نمودن مشکل دانست بیان نمیشود. او در طول قصه مدام به دنبال کمال است و بعنوان نفر دوم، صحبت‌های دیگران را تکمیل میکند و کارکرد دیگری در داستان ندارد.

خرده روایت‌های فیلم

خرده روایت‌های اضافه نیز زمان مفید فیلم را به چالش کشیده است. ماجرای مسعود و بازجویی‌های کماکان عجیب و غریب او در این قسمت نیز وجود دارند. یک داستان ترور نیز به آن افزوده شده که به بدترین شکل ممکن پیگیری و به پایان میرسد. مسعود که پرداخت شخصیت او در قسمت قبل و میزان مهربانی‌های او با دستگیر شوندگان انتقادات بسیار زیادی را به همراه آورده بود. در این قسمت نیز تکرار شده و او رفتاری بسیار مهربانانه با اعضای سازمان دارد و حتی در مقطعی برای سرنوشت آنها اشک میریزد. شاید اگر نگاه مهدویان به شخصیت مسعود مانند پرداخت صادق و حتی کمال بود. میشد او را راحتتر باور کرد اما در حال حاضر، مسعود رفتاری را بکار میگیرد که جایش هرگز در آن مسئولیت مهم و مقطع زمانی مذکور نبوده است.

دانلود فیلم سینمایی ماجرای نیمروز 2 ردخون کامل با نقد

ایرادات ماجرای نیمروز 2 رد خون

با تمام ایرادتی که میتوان به فیلمنامه « ماجرای نیمروز 2 : رد خون » وارد دانست، ذکر این نکته نیز ضروری است که فیلم از منظر فنی یکی از شایسته ترین آثار سینمای ایران محسوب میشود. به‌لطف بودجه مناسبی که در اختیار داشته، توانسته طراحی صحنه میدانی خوبی داشته باشد. خوشبختانه دوربین مهدویان اینبار کمتر دچار تکان‌های شدید میشود که باعث شده تمرکز تماشاگر از دست نرود. طراحی صحنه‌های بیرونی و مختصر صحنه‌های جنگ نیز بخوبی انجام شده که نشان از دقت عمل مهدویان در کارگردانی دارد. شاید تنها بخشی در فیلم که دچار نوعی بی‌نظمی است، موسیقی متن فیلم باشد که گاهی در زمان اشتباهی پخش میشود و حس صحنه را دچار اخلال میکند.

جواد عزتی و بهنوش طباطبایی

درمیان بازیگران، بهترین عملکرد مربوط به جواد عزتی است و اگرچه نقش چندان زیادی در مقایسه با دیگر بازیگران در فیلم ندارد. اما توانسته در جایگاه یک اطلاعاتی، تصویری قاطع و محکم و البته بی‌رحم از شخصیت صادق به مخاطب ارائه دهد. بازی خوب عزتی در این نقش، بار دیگر توانایی‌های او برای بازی در نقش‌های غیرکمدی را به تصویر کشیده است. هادی حجازی‌فر نیز یکی دیگر از بازیهای خوب فیلم را رقم زده که البته با پرداخت متزلزل شخصیت کمال، بازی خوب او نسبت به قسمت اول کمرنگ‌تر جلوه میکند. شاید نیاز بود تا مهدویان دائم تصویر عجیب تخمه خوردن کمال را در چند سکانس به تصویر نمی‌کشید. محسن کیایی و بهنوش طباطبایی نیز به جهت شخصیت پردازی ضعیف افشین و سیما، نتوانسته‌اند در فیلم کاری صورت دهند.

دانلود ماجرای نیمروز 2 ردخون

فیلم را ببینیم یا نه؟

ساخت آثاری مانند « ماجرای نیمروز 2 : رد خون » برای سینمای ایران اتفاق خوش یُمنی محسوب میشود. چراکه شاید نسل جوان ایران امروز اطلاع چندانی از تاریخ پرماجرای جنگ نداشته باشد. ساخت اینگونه آثار کمک شایانی به درک موضوعات تاریخی خواهد کرد. پیشنهاد میکنم اگر به تاریخ و وقایع جنگ علاقه دارین، حتماً فیلم «ماجرای نیمروز 2 ردخون» را ببینید.

“این مطلب توسط «وبسایت فیلم تو ایرانی» تهیه شده و اختصاصی می‌باشد. لطفاً برای بازنشر و اشتراک‌گذاری، نام فیلم تو ایرانی و درج لینک مطلب بعنوان منبع، فراموش نشود.”

منبع

0 دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها

ارسال نظر

پست‌الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *